Ještě pár kousků krbových kamen a vložek vlastní značky AmbiFire máme SKLADEM  »  VYBERTE SI

  • Čeština
  • English
  • Deutsch
  • Français
  • Русский

Rozpoutá vášeň

Nakupte v e-shopu

Novinky

Hledáme nové kolegy do výroby – urgentně!!

Poptávka po našich krbových kamnech a vložkách roste a my musíme reagovat. Nabízíme pracovní místo na pozici MONTÁŽNÍ DĚLNÍK, a to v počtu minimálně 5 zaměstnanců na HPP či VPP. Zde jsou základní informace:

Hledáme posilu na pozici MISTR VÝROBY

Hledáme zkušeného, technicky a organizačně zdatného pracovníka – MISTRA VÝROBY. Zde jsou základní informace:

Téma na prázdniny: čím vytápět?

V prázdninovém tématu se zaměříme na srovnání nákladovosti vytápění rodinných domů různými spotřebiči a médii. V dnešní době je to velmi aktuální téma tím spíše, když ceny paliv letí raketově nahoru a jakákoliv predikce cen paliv se nemá o co opřít.

Uvažujeme klasickou rodinu 2 dospělí a 2 děti a bungalov cca 150 m2, ať je srovnání co nejjednodušší. V potaz bereme níže uvedené klasické zdroje:

Krby AmbiFire

Téma na předprázdninovou dobu: Jak rozpoznat kvalitní krbová kamna od těch nekvalitních

Výběr krbových kamen nepatří mezi snadné úkoly, rozhodně ne pro laické uživatele. Dnes si představíme několik základních ukazatelů / parametrů, kterých by se měl neodborník držet, aby se nedal oklamat prodejcem. Pojďme si je představit:

Značka výrobce

Není to 100% jistota, ale ověřené značky a řada let výrobce naznačuje, že výrobce si již prošel fází hledání, tápaní a omylů. Za pár let již prostě ví, jak na to. U nově vzniklé značky je větší pravděpodobnost, že touto fází teprve prochází a nekvalita či chyby ve zpracování kamen budou časté.

Krby AmbiFire

Téma na duben: krbová kamna a vložky konci sezony

Ať se nám to líbí nebo ne, jaro je tady. Duben bývá většinou posledním měsícem, kdy se kontinuálně vytápí objekty. V květnu také mohou přijít vpády studeného vzduchu, ale pouze krátkodobě. Při ukončení topné sezony a při užívání krbových kamen nebo vložek je třeba myslet na úkony, které je vhodné udělat tak, abyste našli topná tělesa připravena ve skvělém stavu i před další topnou sezonou, tedy zhruba v září.

Krby AmbiFire

Téma na březen: konvekční a sálavé vytápění

Krbová kamna nebo krbové vložky předávají v rámci své činnosti do prostoru buď teplo, které je výhodně pro vytopení jedné malé místnosti, nebo naopak teplo vhodné pro vytopení celého domu. Jde o teplo konvekční a sálavé.

Sálavé a konvekční vytápění fungují na zcela odlišných fyzikálních základech. Zjednodušeně řečeno – konvekční zahřívá pouze vzduch v prostoru, ovšem sálavé vytápění ohřívá okolní předměty a materiál, tedy stěny, nábytek, koberec apod. A právě tyto předměty a materiály dále sálají teplo do místnosti. Konvekční vytápění funguje na principu termodynamiky. Sálavé vytápění funguje na principu kvantové mechaniky.

Krby AmbiFire

Téma na únor: konkurenční výhody krbových kamen a vložek zn. AmbiFire

Při koupi krbových kamen nebo vložek se zákazník většinou orientuje dle:

Krby AmbiFire

Téma na leden: tipy, jak používat krbová kamna a vložky

Používání krbových kamen a vložek není žádná věda, ale základní pravidla prostě existují a pro efektivní používání doporučujeme se jich držet. Cílem by mělo být:

Krby AmbiFire

Téma na prosinec: čištění skla u krbových kamen a vložek

V tomto článku se zaměříme na věčný problém krbových kamen a vložek, tedy špinavé sklo. Sklo je vlastně výkladní skříní, přes které vnímáme teplo a krásu plápolajícího ohně. Krbové sklo je vysoce odolné vůči vysokým teplotám, ovšem zašpinění samozřejmě neodolá. Přes veškerou snahu majitele se vlivem používání zanese kouřem, dehtem apod. Platí pravidlo, že pokud jako majitel zatápím a topím tak, jak mám, intenzita zanesení skla je výrazně pomalejší v čase a méně intenzivní.

Krby AmbiFire

Téma na listopad 2021: Jak správně zatopit v krbových kamnech či vložkách

Koupit si krbová kamna nebo vložku je jedna věc. Věc druhá je instalace, při které již potřebujete mít znalosti v oboru a je lepší ji svěřit odborníkům, tedy kamnářům. Když máte hotovo, vážně není od věci správně porozumět tomu, jakým dřevem přikládat, jak funguje tah komína a další náležitosti, které ovlivňují kvalitu hoření.

© Burning Technology a.s. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Projekty EU >